Účelová půjčka je půjčka poskytnuta na konkrétní účel. Napříkla na koupi bytu či rodinného domku atd. Účelová půjčka bývá výrazně levnější než neúčelová půjčka, bez dokládání účelu.

Účelová půjčka je výhodnější

Účelová půjčka je vždy výrazně výhodnější, než neúčelová půjčka, kdy nedokládáte účel své půjčky. Účelová půjčka se používá zejména u financování nemovitostí, auta, studia, vzdělání, strojů, přístrojů apod.

Účelová půjčka na nemovitost

V dnešní době si většina lidí nedokáže našetřit na nemovitost a tak si musejí na svou vysněnou nemovitost vzít půjčku. Účelová půjčka na byt či rodinný dům je ideálním řešením. Budete to spíše znát pod názvem hypotéka či hypoteční úvěr. Hypotéka nabízí nízký úrok. Můžete najít roční úrok i pod 5 procent za rok. Hypotéky nabízí hypoteční banky.

Úvěr ze stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření je vhodné využít zejména levnější nemovitosti, například malý byt. Když si půjčujeme větší částky, tak je podle mě lepší hypotéky. Nebo obě možnosti zkombinovat využít tedy i hypotéky i úvěru ze stavebního spoření. Úvěry ze stavební spoření nabízí stavební spořitelny. Musíte však splňovat několik podmínek. Musíte na stavebním spoření spořit alespoň 2 roky a musíte mít naspořeno alespoň 40 procent z cílové částky. Musíte mít také dostatečné hodnotící číslo. Pokud tyto základní podmínky splníte, tak máte šanci získat u vaší stavební spořitelny úvěr ze stavebního spoření. Stavební spoření však prochází v poslední době velkými změnami.